Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Primátor Roman Onderka se sešel s válečným veteránem Emilem Bočk

Brno – Primátor Brna Roman Onderka se setkal u příležitosti 90. narozenin s plk. v. v. Emilem Bočkem.
Příslušníka RAF, místopředsedy Československé obce legionářské a významného představitele čs. odboje v Brně přijal na Nové radnici v salonku primátora.

„Skláním se před statečností a obětavostí našich legionářů, československých bojovníků na všech frontách druhé světové války i domácího odboje, mezi které patří i brněnská legenda plukovník Emil Boček. Dokument, který popisuje jeho pozoruhodný život, se jmenuje Nezlomný a já jsem rád, že právě tak plukovníka Emila Bočka poznávám,“ uvedl primátor Brna Roman Onderka.

Válečný letec Emil Boček se narodil 25. února 1923 v Brně-Tuřanech. Z domova odešel tajně na konci roku 1939. Jako vojín pěšího pluku se účastnil ústupových bojů ve Francii v létě 1940. V září 1940 byl již v Británii a přihlásil se k letectvu. Sloužil jako mechanik u 312. stíhací perutě. Od října 1944 sloužil jako pilot-stíhač u československé 310. stíhací perutě. Na svém kontě má 26 operačních letů. Dne 28. října 2010 při příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu vyznamenal prezident republiky Emila Bočka nejvyšším státním vyznamenáním - Řádem Bílého lva. V současnosti Emil Boček žije v Brně-Bystrci.