Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Anarchie v radě města Brna propukla naplno

Út 24.11.2015 15:23

Zastupitele města Brna i městských částí překvapila zpráva o vytvoření dalšího uvolněného radního a jeho náplň práce. Kryje se totiž s gescí náměstka pro laiky a navíc slibuje vytvoření imigračně-integrační politiky města, ke které nemá vůbec mandát.

Matěj Hollan zcela i doslova rezignoval na práci v městské části Brno-střed, ve které vyhrál volby. Připomeňme, že ihned po volbách odmítl městskou část vést a “černý Petr” starostování padl až na čtyřku kandidátky Žít Brno. Hollan prakticky rezignoval i na práci v zastupitelstvu města Brna. Úkoly si vybírá selektivně na základě toho, co ho zajímá. Většinu času tráví na “pracovních” cestách po Evropě, ve kterých sbírá pro Brno cenné zkušenosti. Například zkušenosti Britů s konzumací alkoholu na veřejnosti.

Dozvěděli jsme se, že koalice vytvořila další post uvolněného zastupitele, který bude živen z daní občanů. Je určen pro Martina Freunda ze Žít Brno, který je nyní předsedou výboru pro národnostní menšiny ZMB. Má na starosti přípravu koncepce pro integraci menšin, jejíž součástí by mohly být i speciální „pasy“ pro uprchlíky. Nyní dostává uvolněný post pro sociální záležitosti, které jsou v gesci náměstka Hollana.

Je jen stěží uvěřitelné, že si Hollan svou “práci” musí dělit s dalším uvolněným zastupitelem a duplikovat sociální agendu. Jedním z hlavních cílů nového uvolněného zastupitele má být již zmíněné imigrační politika města a vytváření imigračních pasů. Copak je tato agenda natolik rozsáhlá, aby vyžadovala vytvoření nového místa uvolněného zastupitele? Přísluší vůbec uvolněnému zastupiteli města plánovat vydávání pasů, které jsou agendou výhradně státní správy? Jaký mandát ho opravňuje tvořit takto závažné projekty?

Jsme svědky vyhazování veřejných prostředků oknem a naprosté politické anarchie v současné brněnské radě. Současný primátor mediálně deklaroval předčasnost podobných projektů stejně jako Hollan, který nechce hysterii. Vokřálův stranický předseda uprchlíky odmítá, ale primátorův koaliční zastupitel si prosadí svou a navrch ještě místo uvolněného radního.

 

To CHCU, řekne si jistě znovu mnoho Brňanů. Kdo však město Brno ve skutečnosti řídí? Víme to ještě?

   

Mgr. Pavel Sázavský, MBA
člen Zastupitelstva města Brna