Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Po 27.06.2016 10:38

Městská část Brno-střed se po téměř dvou letech experimentů vrací k zavedenému systému. Koalice odpovědná za chod městské části Brno-střed zjistila po dvou letech svého vládnutí, že množství neobsazených bytů se zvyšuje téměř exponenciálně.

Minulá koalice průběžně přidělovala byty na opravu vlastním nákladem v co nejvyšším počtu (měsíčně cca 20 bytů) tak, aby množství neobsazených bytů bylo co nejmenší.

Nová koalice po nástupu na radnici začala experimentovat a zrušila zavedený systém přidělování bytů na opravu nákladem nájemce. Rozhodla se, že všechny byty opraví sama a následně nájemníkům přidělí již opravené byty.

Jaká je skutečnost? V tomto roce zatím opravili 22 bytů. Počet volných bytů se od ledna zvýšil ze 420 na 446. Z této statistiky vyplývá, že počet prázdných bytů nepřidělených nájemcům stále stoupá. Vznikají značné ekonomické ztráty, za které je koalice plně zodpovědná. Na vině je pouze jejich špatné politické rozhodnutí. Po dvou letech si toho vládnoucí koalice sama povšimla a zřejmě ji nezbude než svůj omyl přiznat a posypat si hlavu popelem.

Byl jsem to já, Bedřich Toman, který novou koalici na důsledky změny přidělování bytů a jejich důsledky upozorňoval. Prezentovaným důvodem nepřidělování bytů na opravu vlastník nákladem byla obava koalice z toho, že oprava bytů nebude provedena dostatečně kvalitně, nebo že bude v rozporu s inominátní smlouvou (smlouvou o provedení prací). Pikantní na tom je fakt, že úřad je zodpovědný za kontrolu průběhu a výsledků oprav a z našeho pohledu to poukazuje na naprostou neschopnost řídit odbor, který správu majetku vykonává.

Bedřich Toman
zastupitel ZMČ Brno-střed