Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Co bude dál s Brněnským Metropolitanem?

Út 08.09.2015 14:10

Otázky o budoucnosti Brněnského Metropolitanu zůstávají stále bez odpovědí. Přitom slibů a termínů, kdy Matěj Hollan představí „svou“ novou koncepci radničních novin, zaznělo již dost. A výsledek? Žádný.

Již od roku 2005 vydává město Brněnský Metropolitan. Členy redakční rady jsou vedoucí úseků magistrátu, představitelé politických klubů Zastupitelstva města Brna a pracovníci Kanceláře primátora města Brna, včetně redaktorů.
Za Žít Brno se do redakční rady nominoval loni v prosinci sám předseda klubu Matěj Hollan. Jak si své působení ve funkci představuje, však netuším ani já, ani nikdo další z redakční rady. Jeho členství (a práce) v redakční radě je totiž ryze virtuální, neboť se tam dosud ani jednou neukázal. Za komentář už snad nestojí ani to, že se většinou neobtěžoval ani omluvit, ačkoliv je to minimálně slušnost.
Ponechám-li stranou tímto způsobem deklarovanou přezíravost a aroganci Matěje Hollana vůči všem, kteří se na každém vydání Brněnského Metropolitanu poctivě podílejí, otázky zůstávají.
A celý příběh dostává tragikomický nádech. Když není od Hollana koncepce, o které by se mohlo diskutovat, prodlouží se bez dalšího vysvětlování o další tři měsíce mandát redakční rady. Poprvé, podruhé, potřetí. Počtvrté?
Před volbami Matěj Hollan opakovaně přesvědčoval své voliče, co všechno udělá a změní. Opravdu nevím, „co udělal hned v pondělí“, ale zajímá mě, co dělá nyní. Proč se nevěnuje úkolům, které si dobrovolně sám naložil, a co mu vadí na novinách, které sbírají jedno celorepublikové ocenění za druhým?
Nezpochybňuji, že je vždy možné dělat věci ještě lépe a lze ku prospěchu čtenářů kladně naložit se všemi dobrými nápady. Obávám se však toho, a kroky koalice tomu ve většině případů nasvědčují, že je „lepší vylít s vaničkou i dítě“, než veřejně přiznat, že se v Brně v minulosti dělala řada věcí prostě dobře.

Naděžda Křemečková
členka Zastupitelstva města Brna