Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


ČSSD předložila PSP ČR návrhy zákonů

Čt 10.06.2010 00:00

Sociální demokracie dnes na základě rozhodnutí poslaneckého klubu ČSSD předložila Poslanecké sněmovně ke schválení tři návrhy zákonů, které ODS a zástupci TOP 09 odmítli v minulém volebním období: návrh zákona o obecném referendu, zákon o přímé volbě prezidenta (návrh na kandidáta může podat buď 40 poslanců, nebo 17 senátorů, nebo může získat podporu 50 tisíc občanů formou petice s tím, že prezident může být odvolatelný na základě iniciativy usnesením Poslanecké sněmovny a Senátu opět formou referenda) a návrh zákona, kterým se ruší poplatky ve zdravotnictví.

ČSSD tímto krokem nejen důsledně plní svůj předvolební program, ale také na rozdíl od stran trojkoalice v uvedených věcech předkládá konkrétní řešení a návrhy v ucelené legislativní podobě namísto obecných proklamací. Očekáváme, že pokud strany vznikající pravicové koalice, zejména Věci veřejné, myslí svá předvolební prohlášení vážně, tyto návrhy ČSSD podpoří.

Oceňuji také obrat názoru ODS a TOP 09 na zavedení speciálních protikorupčních senátů soudů, neboť právě Topolánkova vláda hlasy současných představitelů ODS a TOP 09 zavedení tohoto institutu odmítla usnesením vlády jako finančně náročný a neefektivní.

Jeroným Tejc, místopředseda poslaneckého klubu ČSSD