Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Jak se dělá holding? Za zavřenými dveřmi.

Po 29.06.2015 12:52

Lídr koalice (hnutí ANO) sebevědomě prohlašoval, jak je nezbytné vytvořit holding městských firem a jak bylo vše špatně, než nastoupili do vedení.

I já jsem věřil, že jde o tým se skutečnou manažerskou zkušeností. Nicméně to, co se za skoro tři čtvrtě roku v této věci událo, mě přivedlo k zamyšlení. Vše začalo hanobením minulého a deklarováním suverénní znalosti řešení, které je tak snadné, že nikdo nepochopí, proč to „omezení“ předchůdci dávno neudělali.

A tak manažeři „prostě začali makat“. Ustanovili novou placenou funkci radního, který má na starosti správu městských účastí. Když jsem se domáhal její pracovní náplně, dozvěděl jsem se od pana primátora, že „vznik této funkce je politické rozhodnutí vycházející z koaliční smlouvy, ovšem s přísně ekonomickým základem“, z čehož jsem nepochopil, co má vlastně radní za práci.

A na dotaz, co bude pracovní náplní další nově vytvořené pozice „koordinátor pro městské společnosti“, mi bylo sděleno, že zajišťování podpory radního pro správu městských účastí. Mezitím rada povolala na pomoc no name společnost, která za směšnou částku v nesmyslně krátkém termínu má vypracovat něco, co může ovlivnit miliardové hodnoty města Brna.

Některá představenstva (správně plnící své povinnosti) nebyla ochotna vydat informace oné nerenomované firmě. V tu chvíli nastupuje rada a ukládá z titulu valné hromady městským společnostem, aby tyto podklady vydaly uvolněnému radnímu, aby je ten následně mohl předat oné společnosti. A tak jsem si chvilku myslel, že už vím, co je pracovní náplní tohoto uvolněného radního.

Nakonec rada ještě zřídila pracovní skupinu pro „posouzení možné restrukturalizace městských firem“, předsedou je opět uvolněný radní. Ovšem pozor, členové skupiny podepsali mlčenlivost, a tak se asi nikdy nedozvím, o čem se jedná. Nezbývá, než se nechat překvapit, co z toho „makání“ vzejde.

 

Vlastimil Žďárský
člen Zastupitelstva města Brna (ČSSD)