Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Jalta – naděje pro úřad nebo další problém?

Po 23.05.2016 10:52

Chtěl bych Vás seznámit se situací ohledně pasáže Jalta na Dominikánském náměstí hned vedle budovy Magistrátu města Brna. Tato budova byla delší dobu nabízena nejrůznějším subjektům k odprodeji, ani do dnešního dne ještě není o jejím osudu rozhodnuto. Kvůli tomu ani nebylo do tohoto objektu adekvátně investováno a tato jinak velmi architektonicky cenná budova není v dobrém technickém stavu, je jasné, že si její oprava vyžádá nemalé prostředky.

Vzhledem k tomu, že v médiích proběhla informace o tom, že pasáž Jalta by se mohla stát novým domovem radnice Brno-střed, která sídlí v budově kláštera ze 13. století a logicky tím nesplňuje požadavky na fungování skutečně moderního úřadu v 21. století, tak jsem v interpelaci dotazoval co je na tom pravdy a jaké jsou současné koaliční záměry v této záležitosti. Bylo mi odpovězeno ve smyslu, že by se tam mohl přestěhovat celý úřad až na malé výjimky pro účely VPP a celkové finanční náklady na tento přesun se zpracovávají. Údajně by ale měly být nižší než náklady na rekonstrukci stávajících prostor.

Z důvěryhodného zdroje jsem se ovšem dozvěděl, že pasáž Jalta je ve skutečně velmi špatném stavu a moc si neumím představit, že by radnice Brno-střed dokázala sehnat minimálně desítky milionů na rekonstrukci tak velké budovy. A to je také největší zádrhel, komfort pro občany by v Jaltě byl nesrovnatelně vyšší a celkově mi to přijde jako zajímavý nápad, ale klíčová je realizace a ta bude mít ještě mnohá úskalí – zejména finanční hledisko. I zde se bohužel ukazuje, že rozhodnutí koalice učiněná těsně po volbách, např. zrušení záměru využití některých prostor kryté tržnice na Zelném trhu pro určité odbory, nebyla promyšlená a správná. Nyní jsme tedy v situaci, kdy se každý rok jen oddaluje budoucí podoba funkčního úřadu MČ Brno-střed a ani Jalta nemusí být nadějí, ale spíše zdrojem dalších problémů.

Mgr. Tomáš Řepa
zastupitel ZMČ Brno-střed