Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Jihomoravský kraj zajistil péči lidem v nouzi

Po 09.12.2019

Na Jihomoravský kraj (JMK) se v závěru letošního roku obrátilo o pomoc několik obyvatel bezbariérového domu v Brně na Mikulovské 9, kteří se nacházeli v nouzi a požádali o pomoc při řešení vzniklého problému, kdy nebyla dostatečně zajištěna péče o obyvatele v nočních hodinách. V bytovém domě je 66 bytů, 31 nájemníků využívá pečovatelskou službu a 7 klientů již vzhledem ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu potřebuje osobní asistenci i v nočních hodinách.

Jak po pondělním (9. prosince 2019) jednání Rady JMK informoval náměstek hejtmana Marek Šlapal, zajištění potřebných služeb pro obyvatele domu zůstane zachováno. Pečovatelská služba bude poskytována v souladu s ustanovením zákona o sociálních službách v rozsahu od 7:00 do 20:00 včetně víkendů a svátků. V nočních hodinách bude potřebná péče zajištěna službou osobní asistence poskytovatele Liga vozíčkářů, která bude službu zajišťovat od 1. ledna 2020.

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu JMK zařadil ještě pro rok 2020 do krajské sítě pro poskytovatele Liga vozíčkářů jeden úvazek pracovníka v sociálních službách tak, aby mohl poskytovatel žádat o finanční zajištění služby z veřejných zdrojů.

„Jihomoravský kraj se už řadu let zaměřuje na podporu terénních sociálních služeb tam, kde je to pro klienty možné, a to i při intenzivní péči. Cílem je co nejvíce podpořit jejich setrvání v přirozeném prostředí a tím oddálit odchod do pobytové služby, například domova pro seniory,“ řekl k těmto aktivitám kraje náměstek hejtmana Marek Šlapal.