Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Koalice na Brně-střed zablokovala jednání zastupitelstva kvůli další pochybné veřejné zakázce

St 29.07.2015 00:06

TISKOVÁ ZPRÁVA OPOZIČNÍCH STRAN V ZMČ BRNO-STŘED, 28. července 2015.

Arogance moci a strach z nepříjemných otázek. Vedení městské části Brno-střed odmítlo diskusi a nepřipustilo konání včerejšího mimořádného zastupitelstva. Což je především u hnutí Žít Brno v přímém rozporu s dosud proklamovanou otevřeností a transparentností vůči zastupitelům, občanům a veřejnosti.

Zablokování jednání zastupitelstva ze strany současného vedení radnice má však ještě jeden důvod. A tím je další nestandardní veřejná zakázka, kterou Rada městské části schválila jen dva týdny po té, co pro kompletní administraci veřejných zakázek vybrala soukromou advokátní kancelář.

RMČ Brno-střed vybrala na svém zasedání dne 29.6.2015 pro administraci šesti veřejných zakázek na údržbu čistoty, zimní údržbu a údržbu veřejné zeleně zcela neznámou firmu s názvem Zadávací servis, s.r.o., IČ 29352550, jejímž jediným společníkem a zároveň jednatelem je fyzická osoba s datem narození 1983 a místem trvalého bydliště v Týnci nad Labem.

Vedení radnice by mělo vysvětlit důvody oslovení a následného výběru právě této společnosti, která na svých webových stránkách nemá uvedeny bližší údaje o svém podnikání ani žádné reference.

Ještě zásadnější je však skutečnost, že koalice Brna-střed opět obešla, respektive porušila zákony České republiky. Ve stejný čas totiž realizovala a následně schválila dvě veřejné zakázky malého rozsahu na tentýž předmět plnění s tím, že hodnota obou zakázek přesahuje povolený zákonný limit 2. mil. Kč. Zatímco hodnota zakázky na kompletní administraci veřejných zakázek, pro kterou Rada městské části vybrala advokátní kancelář Coufal a Georges, je těsně pod touto zákonnou hranicí a činí 1.920.000,- Kč bez DPH, hodnota zakázky na administraci šesti veřejných zakázek na údržbu čistoty a Radou schválená smlouva s dodavatelem Zakázkový servis, s.r.o., činí 118.200,- Kč.

Za obě zakázky na administraci veřejných zakázek tak radnice dohromady zaplatí částku, přesahující zákonný limit 2 mil. Kč. Jde tak o závažné porušení zákona o zadávání veřejných zakázek, za který hrozí postih od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten se také podněty, které na toto porušení upozorňují, bude zabývat.

 

Opoziční strany v ZMČ Brno-střed vyčkají na výsledek šetření antimonopolního úřadu a následně jsou připraveny, i v souvislosti s neochotou radniční koalice sporné zakázky projednat, k využití všech právních nástrojů, které zabrání porušování zákonných předpisů a povedou k vyvození případné trestněprávní odpovědnosti.

 

Mgr. Pavel Sázavský, MBA, Ing. Bohumil Straka, Ph.D., Mgr. Libor Šťástka, Martin Říha,
předsedové klubů ČSSD, TOP 09, ODS a KSČM v Zastupitelstvu MČ Brno-střed