Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


MĚSTO POSKYTNE NEMOCNICI U SV. ANNY BYTY PRO SDÍLENÉ BYDLENÍ. VYUŽIJÍ JE ZDRAVOTNÍ SESTRY SE SVÝMI DĚTMI.

čt 25.7.2019

Dlouhodobý problém s nedostatkem zdravotních sester se Fakultní nemocnice u sv. Anny rozhodla vyřešit přijetím nabídky Ministerstva zdravotnictví a jeho projektu Ukrajina. Díky němu přijede v srpnu do Brna pět zdravotních sester, které projevily zájem přestěhovat se i s dětmi. Ubytovací zařízení, kterým nemocnice disponuje, ale s touto možností nepočítá. Pomoci v této situaci se nemocnice dočkala od města, které nabízí byty pro sdílené bydlení.

Ke sdílenému bydlení město upravuje dlouhodobě neobsazené velkometrážní byty (případně nebytové prostory vhodné na úpravu na bytové jednotky) v centru města. Zpravidla nejprve vyžadují rozsáhlejší stavební úpravy (nové podlahy, rozvody, omítky, nové sociální zařízení, kuchyňské linky apod.). Byty pak město nabídne ke sdílenému bydlení: obyvatelé mají k dispozici každý svůj pokoj a společné zázemí – kuchyň, případně obývací pokoj, a sociální zařízení.

„Fakultní nemocnice u sv. Anny si od města pronajme čtyři byty (dva třípokojové a dva pětipokojové) na ulici Kobližné. Zařadí se tak po bok Úrazové nemocnice, Fakultní nemocnice Bohunice a Nemocnice Milosrdných bratří, které už sdílené bydlení zdravotním sestrám nabízejí jako benefit. Nájemné v těchto bytech totiž aktuálně činí 59,86 Kč/m2/měsíc,“ popsal náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil.

Město má aktuálně 21 bytů sdíleného bydlení. Nemocnice jich mají pronajato třináct, tři další byty využívá Práh Jižní Morava pro bydlení svých klientů a pět bytů obývají senioři.