Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Nesouhlasíme se způsobem dokončení privatizace

Po 23.03.2015 20:40

Sociální demokracie Brno-střed nesouhlasí s koaliční variantou dokončení privatizace. Vedení města předkládá do orgánů rady města materiál, ve kterém řeší doprodej 25 domů a ruší přípravu privatizace ostatních bytových domů. Ke schválení materiálu má dojít na dubnovém ZMB.

Nájemníkům vedení města slíbilo vyhodnocení zadaných dvou posudků a diskuzi nad nimi. Na dubnovém zastupitelstvu měly být projednány varianty řešení. Místo toho koalice předloží už hotový materiál.

Koalice zruší pravidla a seznam domů připravovaných k privatizaci
Současná pravidla privatizace plánuje koalice zrušit, stejně jako seznam domů určených a připravovaných k prodeji. Pravidla považuje za nezákonná, byť podle nich koaliční zastupitelé včetně náměstkyně Liptákové majetek ještě v minulém roce prodávali. Nájemníci domů čekající na privatizaci se ji už nedočkají, protože další domy nebudou připravovány k prodeji.

Změní se cena výchozí pozastavených prodejů

Vedení města předkládá do komisí rady materiál, ve kterém řeší doprodej 25 domů a ruší přípravu ostatních prodejů. Po projednání v komisi bude materiál projednávat rada města.

Současným nájemníkům 25 domů, kteří čekají na dokončení privatizace, chce město domy prodat za vyšší cenu, ve které nejsou zahrnuty žádné slevy. Cena výchozí, za kterou se domy prodávají, se tak výrazně navýší.

K prodeji dalších bytových domů z majetku města už zřejmě za současné politické reprezentace nedojde.

Nesouhlasíme se změnou již přislíbených podmínek

Sociální demokracie Brno-střed nesouhlasí se změnou ceny výchozí (nabídkové). Považujeme za velice neseriózní, aby město nájemníkům takto zásadně změnilo již přislíbené podmínky prodeje, podle kterých se nájemníci na prodej připravují. Způsobí jim to nezanedbatelné náklady, které bude muset město nájemníkům vynahradit.

Jediný korektní způsob vyřešení situace je podle nás doprodej seznamu domů určených k prodeji dle současných a nájemníky akceptovaných nabídek. Teprve po doprodeji dle současných pravidel je možné vytvořit pravidla nová.

Bc. Jindřich Zechmeister

zastupitel ZMČ Brno-střed