Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Nové Rondo se představuje: hotel a sedačky v modré

Po 02.08.2010 00:00

Obnova brněnského Ronda je u konce. Po rekonstrukci za 400 milionů korun má hala i nové VIP lóže a ubytovnu.

Osmatřicet let. Tak dlouho čekala brněnská hala Rondo na svou první generální opravu. Čtyřsetmilionová rekonstrukce nejrozsáhlejší stavby postavené v Brně Akci Z je po roce u konce. Chlubí se téměř kompletní obměnou inženýrských sítí. A taky novou ubytovnou, VIP lóžemi a sedačkami v barvách hokejové Komety.

 Přestože kolaudace halu čeká až v polovině září, první trénink na ledě už má Rondo po neděli za sebou. "Zbývá nám dodělat opravdu jen detaily, aby hala mohla zahájit ostrý provoz. Musíme dotáhnout do konce drobnosti jako jsou nátěry. A nakonec Rondo čeká hlavní úklid", potvrdil stavbyvedoucí brněnské společnosti Imos Jan Valouch.

 Hlavní položky v plánu rekonstrukce už stavaři odškrtli dříve. Důkladnou obnovu za sebou má celý systém vzduchotechniky, kanalizace a vodovody i všechny elektrické rozvody.

 Loni v prosinci pod střechou haly přibyla videokostka. Kromě zařízení, které divákům umožňuje sledovat v přímém přenosu záběry z ledové plochy na několika obřích obrazovkách, má Rondo nové VIP lóže. A také více než čtyři tisíce modrých sedaček pro diváky.

 Nová je i ubytovna pro přípravné štáby pořadatelů koncertů nebo sportovních utkání. "Každý pokoj ubytuje tři až čtyři lidi, celková kapacita zařízení je třiačtyřicet ubytovacích míst. Nejde rozhodně o žádné luxusní apartmány. Smyslem bylo prostě poskytnout organizátorům zázemí, aby nemuseli do Ronda odnikud dojíždět", vysvětlil Valouch.

 Přestože rekonstrukci museli stavaři provést za plného provozu haly, až na problémy s ucpanou kanalizací šla ale hladce. Tak důkladnou obnovu přitom unikátní stavba brněnského architekta Ivana Rullera zažila poprvé od položení základního kamene v roce 1973. "Město se do rekonstrukce pustilo ve chvíli, kdy se potřeba vytvořit dobré prostředí pro brněnský hokej protnula s nutností řešit sešlost haly. Hlediště, sociální zařízení, zázemí pro občerstvení - to všechno bylo v katastrofálním stavu", konstatoval Ruller.

 S výsledky rekonstrukce, za niž Brno zaplatilo čtyři sta milionů korun, si podle něj Rondo vystačí na poměrně dlouhou dobu. "Práce jsou totiž provedené velmi kvalitní", podotkl Ruller.

 Už od poloviny srpna má Rondo hostit přátelská hokejová utkání. První letošní extraligový zápas v hale odehraje brněnská Kometa 17. září, kdy nastoupí proti Třinci. A hráčům se nová tvář haly líbí. "Šatny, které tu udělali, jsou jedny z nejlepších v republice. Stavbaři taky dodělali záchody i skyboxy. Na hledišti se pořád pracuje, už to tu ale vypadá skoro jako na Slavii. Pro diváky to bude vynikající", pochválil Rondo obránce Komety Tomáš Houdek.

 Z nového kabátu haly měl radost i hokejový fanoušek Petr Slabyhoudek. "Je správné, že do toho město dalo peníze. Snad to bude mít pozitivní vliv na výkony hokejistů", doufá Slabyhoudek.

 Podle některých starších plánů města se možná v budoucnu dočká i toho, že si brněnští hokejisté zabruslí i v další sportovní hale. Zastupitelé před třemi lety schválili záměr postavit ji na území zvaném Západní brána. Zatím je ale projekt u ledu. "Situace je úplně stejná jako před lety. Není ještě zpracovaný žádný projekt. Existuje jen usnesení o tom, že budeme zkoumat vhodná místa pro umístění haly", uvedl brněnský primátor Roman Onderka

Deník-LUBOMÍR STEHLÍK