Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Očima bývalého primátora

Poslední roky rozpočet města díky oživení ekonomiky státu roste, a to výrazně. Vždyť téměř miliarda ročně navíc je bezesporu důvod k radosti. Proč Brno nenavazuje na roky, které Brňanům přinesly nejen realizaci Dobrovského tunelů, parkovací domy v centru, Aquapark v Kohoutovicích, rekonstrukci historického centra města, Špilberku, haly Rondo, brněnské Hvězdárny, záchranu vily Tugendhat, revitalizaci parků od Lužánek přes Koliště či vyčištěnou Brněnskou přehradu, stovky revitalizovaných domů a více jak 3 tisíce míst v MŠ?

Na vině nejsou tolik kritizované nenaplněné sliby současné brněnské koalice v čele s hnutím ANO. Jsou to především výsledky jejich dnes již tříletého tápání v oblasti potřeb města, a hlavně jeho občanů. Nikdo nemůže mít radost z toho, že Brno je již rok zasaženo epidemií žloutenky, že byť sněmovnou prodloužená platnost územního plánu nebude Brnu stačit k dosažení plánu nového a ceny bytů tedy budou dál růst, stejně jako se nelze radovat z prodloužené doby stání v kolonách či nedostatku strážníků, řidičů MHD a dalších zaměstnanců města, kteří svoji práci pro město vzdali. Důvodem k radosti nejsou ani desítky milionů investovaných do propagace města, která, světe div se, neznamená pro Brno nárůst v oblasti cestovního ruchu, a to ani v době, kdy tuzemský cestovní ruch trhá rekordy.

Proč? Protože žloutenka sama nezmizí, byty se samy nezlevní, silnice se samy nepostaví. Teď, v době přípravy rozpočtu města Brna na příští rok, však už nezbývá než doufat, že to došlo i multifunkčním odborníkům v brněnské koalici.

Bc. Roman Onderka, MBA
člen Zastupitelstva města Brna (ČSSD)