Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Odborníci opouští magistrát, městu je to jedno

Po 02.10.2017 

Nedávný odchod šéfa odboru dopravy Vladimíra Bielka upozornil na zarážející přístup vedení města ke svým zaměstnancům. Úředníci ve velkém mizí i z ostatních odborů, což pro vedení města není dobrá vizitka. Významně negativní vliv má tento stav i na výkon městské správy.

“Město přichází o odborníky s několikaletou praxí a to bez adekvátní náhrady. Klíčová místa pro řízení města nejsou dlouho obsazována, vedení města postrádá jakoukoliv personální strategii,” tvrdí předseda brněnských sociálních demokratů Oliver Pospíšil.

Nechce se příliš zabývat oficiálními důvody vyhazovu jednotlivých pracovníků. Odchod na vlastní žádost nebo na dohodu je podle něj vyústěním atmosféry strachu a psychického nátlaku. Město má vážné problémy a vedení nekoná.

“Jedním z nich je současná krize v dopravě, jde o výsledek nekompetentního řízení města. Ostatně samo za sebe hovoří to, že si dva náměstci primátora vzájemně přehazují odpovědnost jak horký brambor,” myslí si Pospíšil. “Dalším takovým problémem se stává paralyzovaný investiční odbor, který není schopen připravovat klíčové projekty do dalších let.”

Pospíšil nepřipouští myšlenku, že by šlo o záměr vědomě poškodit město. Současný stav přičítá neschopnosti některých členů vedení města a netransparentní personální politice upřednostňující blízké vazby a individuální vztahy bez ohledu na to, co město potřebuje a jeho agenda vyžaduje.Příklady odborníků, kteří v poslední době opustili vedoucí pozici na brněnském magistrátu:

Ing. Vladimír Bielko, vedoucí odboru dopravy,

Mgr. Jiří Lahoda, vedoucí bytového odboru,

Ing. Jan Kaucký, vedoucí investičního odboru,

Ing. Radomír Kolomazník, vedoucí oddělení přípravy a realizace inženýrských staveb na investičním odboru,

Ing. Pavel Sršeň, vedoucí majetkového odboru,

PhDr. Viera Rusinková, vedoucí odboru kultury,

Ing. Marie Zezůlková, vedoucí Kanceláře strategie města,

Ing. Kateřina Leopoldová, vedoucí odboru územního plánování a rozvoje,

PhDr. Soňa Haluzová, vedoucí tiskového střediska,

Mgr. Alice Zafirelisová, vedoucí sekretariátu Kanceláře primátora.

Ing. Oliver Pospíšil
předseda
MěVV ČSSD Brno-město