Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Pavel Kosorin: Pro lidi a za lidi do senátu!

Po 11.06.2018

V podzimních senátních volbách v obvodu 59 Brno-město bude za ČSSD kandidovat na post senátora nestraník Pavel Kosorin, ředitel brněnské Armády spásy a předseda Potravinové banky Brno. Jeho soupeřem bude mimo jiné rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek a kadeřník Jan Špilar.

Pavel Kosorin je svým zaměřením výjimečná a tvůrčí osobnost orientovaná na sociální témata a rozvoj společnosti. To odráží i ve svém programu, se kterým do Senátu zamíří - kvalitou zákonů v oblasti podpory rodiny, školství, sportu, sociálních služeb a zdravotnictví. Konkrétně bude usilovat o cenově dostupné bydlení pro mladé rodiny, sociální bydlení pro lidi s nízkými příjmy, dotované sportovní kroužky pro děti na veřejných školách, podpora hospicového hnutí a domovů pro seniory, podpora kvality, efektivity a inovací ve školství, zdravotnictví a sociálních službách a vyšší mzdy pro pracovníky ve všech těchto sektorech.

Kosorin je ředitelem brněnského Centra sociálních služeb Armády spásy a předsedou Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj. Studoval sociální práci a sociální politiku na Fakultě sociálních studií v Brně a teologii a učitelství na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Vedle řízení pomáhajících organizací píše knížky, publikuje články a běhá maratony. Je otcem pěti dětí.

O politiku se zajímá celý život. Na gymnáziu poslouchal Svobodnou Evropu, v roce 2004 vydal knížku Aforismy o věcech veřejných aneb lež nevypereš, články na aktuální veřejná témata publikuje na portálech neviditelnypes.cz nebo v Parlamentních listech.