Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Podvodní studenti plzeňských práv by měli odejít z veřejného života

Po 19.04.2010 00:00

ČSSD vyzývá všechny politiky, kterým bude na základě podvodů při studiu na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni, odebrán vysokoškolský titul, aby odešli z veřejného života a všech svých funkcí.

Na politiky a osobnosti veřejného života je oprávněně uplatňován vyšší nárok na morální integritu. Proto ti, kteří v soukromém životě podváděli při vysokoškolském studiu, ztrácejí morální právo na působení ve veřejném životě a volených funkcích.

ČSSD vždy vyznávala zásadu "padni komu padni", a proto jsme přesvědčení, že jak starostka Chomutova Ivana Řápkova, tak i starosta Prahy 5 Milan Jančík, oba z ODS, by v případě, že jim bude jejich titul skutečně odebrán, měli okamžitě rezignovat na své posty. Stejně tak by se měli zachovat všichni další studenti působící ve volených a veřejných funkcích, u kterých se zjistí pochybení při studiu a odeberou se jim tituly.

 Jedině rezignace dává těmto lidem možnost, po řádném dokončení studia, pokusit se do svých pozic a funkcí vrátit. V opačném případě se tito lidé jasně vyčleňují ze slušné společnosti, kde jsou respektována pravidla, plněny povinnosti a z pochybení je vyvozena odpovědnost.

Jeroným Tejc místopředseda poslaneckého klubu ČSSD