Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Přestali čeští ministři zdravotnictví vážně potřebovat odborníky?

Ne 24.01.2010 00:00

Je třetí lednový týden Nového kalendářního 2010 a jeden z nejlepších chirurgů onkologie v České republice - děkan Lékařské fakulty v Brně Prof. Jan Žaloudík - dostává propuštění ze svého zaměstnání v Masarykově onkologickém ústavu (MOU).

Důvodem ukončení jeho činnosti v MOU je NADBYTEČNOST. Je až úsměvné domnívat se, že Česká republika disponuje takovým množstvím špičkových onkochirurgů, že hází přes palubu odborníky formátu profesora Žaloudíka.

Přesto, jakoby se opakující scénář nedůstojného a zbabělého jednání vedeného z úrovně ministerského kanceláře ? samozřejmě prostřednictvím nastavených figur, které odvedou "špinavou" práci. A v rámci Ministerstva zdravotnictví je touto rolí patrně pověřen pan Bc. Šnajdr. I mně kdysi přinesl tento pan bakalář cár papíru, který mě zbavil funkce ředitele Úrazové nemocnice v Brně. Dnes byl na řadě bohužel další brněnský lékař se světovými zkušenostmi a praxí, která je k nezaplacení.

Jsem přesvědčen o tom, že Ministerstvo zdravotnictví od dob ministra Julínka jedná v rovině personálních změn bez hlubšího rozkladu a uvážení a že svými kroky likviduje špičkovou kvalitu zdravotnictví. Nechci věřit tomu, že pokud proběhla analýza lidského a profesního potenciálu českého zdravotnictví, dospělo oborové ministerstvo k vědomému rozhodnutí zlikvidovat lékařskou elitu ve druhém největším městě republiky.

prof. MUDr. Miloš Janeček, CSc.