Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Reakce na jmenování M. Bartáka do funkce náměstka ministra vnitra

St 14.07.2010 00:00

Jmenování Martina Bartáka do funkce náměstka ministra vnitra je pro mne velkým překvapením. Zejména proto, že byl jmenován Radkem Johnem, který se hlásí k novému stylu a konci pochybností o zadávání veřejných zakázek.

Podle slovníku strany Věci Veřejné je právě Martin Barták symbolem onoho dinosaura. Radek John tímto rozhodnutím nejen popírá svá předvolební slova a sliby, ale především od dnešního dne přebírá odpovědnost za činnost Martina Bartáka na ministerstvu vnitra.

Martin Barták byl v posledních letech jako náměstek nebo dokonce ministr u většiny výběrových řízení na ministerstvu obrany, které byly provázeny podezřeními z korupce. Jmenování náměstkem rezortu, který by měl s korupcí zatočit, tak výrazným způsobem snižuje důvěryhodnost proklamovaného cíle - boje s korupcí.

Doufám, že Martin Barták jako náměstek pro mezinárodní vztahy nebude žádným způsobem vstupovat formálně či neformálně do uzavírání smlouvy či uzavření dohody mezi ČR a Rakouskem o vyšetřování možné korupce u nákupu obrněných vozidel Pandur. Už jeho pozice náměstka ministra vnitra, který má vliv na fungování ministerstva a nepřímo i na obsazování klíčových pozic v policii, hrozí střetem zájmu.

Jeroným Tejc, stínový ministr vnitra za ČSSD