Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Rozpočet 2016

Pá 19.02.2016 12:21

Koalice poprvé reálně sestavovala rozpočet. Více než po roce ve vedení města je to první úkon, který je jasným projevem charakteru koaličního způsobu vedení města.

Myslím si, že jedním z největších překvapení pro Radu města Brna bylo to, jak snadno opozice při projednávání rozpočtu velice přesně dešifrovala vše, co se vedení města snažilo do rozpočtu zakódovat. Takovýto rozpočet by vůbec nebylo možné sestavit bez finanční rezervy, kterou naspořilo bývalé vedení města a současná koalice ji již téměř celou zkonzumovala. Rozpočet sestavený koalicí je nevyvážený, je populistický a má sloužit především neuskutečnitelným koaličním snům a iluzím. Proto byl také prohlasován jen koalicí, tedy pouze 54 % hlasů všech zastupitelů.

Schválený rozpočet je věrným obrázkem členů koalice: zelení jako vždy vychytrale a lstivě prosazují pouze svoje zájmy směřující k tomu, aby se ještě chvilku udrželi v politice, žiťák a spol. se naivně snaží koupit si lásku múz a to vše pod taktovkou nemilosrdného business plánu aňáka, který vypráší kožíšek černému oslíkovi vždy, když nechce podpořit nějaké to ekonomické dobrodružství. Byla by to málem úsměvná bajka, kdyby nešlo o poškozování zájmů skoro půl milionu lidí. Přesto přeji rozšafnému koaličnímu rozpočtu zdar. 

Vlastimil Žďárský
člen Zastupitelstva města Brna