Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Sdílené bydlení „pro sestřičky“: Město pronajme Úrazové nemocnici už třetí byt

13. června 2019

Pomoci své příspěvkové organizaci, Úrazové nemocnici, s řešením situace na pracovním trhu se rozhodlo město Brno. Za poslední dva roky jí poskytlo dva byty se sníženým nájemným, které pak nemocnice svým nelékařským pracovníkům nabízí ve formě sdíleného bydlení jako benefit. Dnes radní schválili za stejných podmínek pronájem třetího bytu.

„Ve všech třech případech se jedná o velkometrážní čtyřpokojové byty v centru města, které se obtížně obsazují standardními zájemci o obecní byty,“ uvedl náměstek primátorky Oliver Pospíšil.

Byty město nejprve zrekonstruuje a pak teprve nabízí Úrazové nemocnici k pronájmu. Ta potom se svými zaměstnanci uzavírá podnájemní smlouvy. K aktuálním dvěma bytům na Masarykově a České jí díky dnešnímu rozhodnutí rady přibyde ještě jeden byt na Masarykově ulici.

Nájemné je ve všech bytech stanoveno ve výši 58,63 Kč/m2/měsíc a vždy k 1. 7. se zvyšuje o míru inflace – v letošním roce tedy stoupne na 59,86 Kč/m2/měsíc.

Sdílené bydlení může nemocnice nabídnout výhradně svému nelékařskému zdravotnickému personálu, což jsou vedle zdravotních sester například laboranti nebo fyzioterapeuti.