Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Pá 23.09.2016 11:56

Brňany čeká 7. a 8. října tzv. referendum o nádraží. Aktivisté Hnutí DUHA a Strany zelených, kteří referendum vyvolali, se snaží vyvolat dojem, že občané mají možnost zvolit mezi variantami jeho polohy. Jeho cílem je však prosazení tzv. nulové varianty, tedy zachování stávajícího stavu. To však není z důvodu kapacitní nedostatečnosti a nemožnosti přivedení vysokorychlostních vlaků v budoucnosti možné. Poškodilo by to brněnskou dopravu na příštích 100 let.

Brněnská sociální demokracie je v názoru na nádraží dlouhodobě konzistentní a považuje za nejvhodnější řešení přestavby Železničního uzlu Brno variantu Řeka. S ní počítá i územní plán. Výsledky studie proveditelnosti dvou variant přestavby budeme respektovat, ale v tuto chvíli studie není hotová a občané ani politici nemohou v den hlasování tyto varianty porovnat (přičemž nulová varianta je fatální).

Brněnská sociální demokracie považuje referendum o poloze nádraží za zbytečné. Proto k němu ani nechoďme a nebuďme „užiteční idioti“ (sic), za které nás aktivisté považují. Rozhodovat bude účast v referendu a i hlas proti je pro Brno a jeho rozvoj ohrožením.

Bc. Jindřich Zechmeister