Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Téměř roční bilance na Brno-střed

Po 21.09.2015 23:23

Již je tomu téměř rok, kdy v komunálních volbách zvítězilo hnutí Žít Brno. Od té doby můžeme sledovat jeden karambol za druhým a pošlapávání prakticky všech hesel, se kterými se nejen Žít Brno, ale i další strany čtyřčlenné koalice zaštítily.

Takřka nesmrtelným je už pojem transparentnost a to i přesto, že pro koalici už dávno ztratil jakýkoliv skutečný význam. Stačí jen připomenout zfušované překotně rychlé výběrové řízení na administraci veřejných zakázek, které skončilo tím, že vítěz odstoupil od svého záměru. Když se tak stalo, přišla koalice s tím, že je to vlastně v pořádku, že to tedy zvládne bez problémů aparát radnice klidně sám, na což opozice celou dobu upozorňovala, že by to tak správně mělo být. Odpověď na otázku, která se logicky nabízí, proč tedy vůbec nějaké takové výběrové řízení bylo vypisováno, ponechme raději bez komentáře.

Až téměř po roce se také budou zakázky všech odborů (od určité hodnoty) na radnici povinně zveřejňovat na internetu, navíc i zde ještě může vzniknout další zpoždění, protože se ještě promýšlí různé varianty a zpřesnění. Za velký úspěch koalice vydávala zejména tendr na zimní úklid, kde se podařilo ušetřit nejméně milion korun. Každé podobné ušetření je pozitivní, nesmí být však na úkor kvality služeb, které si radnice objednává. Bohužel několik občanů si mi stěžovalo (např. ze Štýřic), že si přes zimu nevšimlo jakéhokoliv úklidu. Naopak v letošním rekordně horkém létě se poté radnice nechala slyšet, že nemá finance alespoň na občasné kropení ulic.

Dosavadní styl jednání koalice i nadále postrádá nutnou sebereflexi, když se narazí na nějaký problém (bytová problematika, školství), vesměs to skončí u konstatování, že za to může bývalé vedení. K tomu chci říct, že kritika je jistě potřeba, pokud bych si sám myslel, že vše fungovalo dokonale, tak jsem ani nekandidoval do zastupitelstva. Je však jasné, že s dalšími měsíci na radnici a v plné zodpovědnosti za řešení problémů 90 tisícové městské části, si nelze vystačit jen s kritikou.

Mgr. Tomáš Řepa
zastupitel ZMČ Brno-střed