Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Učit létat by se mělo na větroni, ne boeingu

St 09.12.2015 10:36

Uplynul rok od voleb a soudě podle povolebních slibů, město vzkvétá pod neomylným vedením nepolitických odborníků a občanských aktivistů.

Ti nahradili neschopné a zkompromitované politiky. Je tomu ale skutečně tak?

Čtvrtina funkčního období je tedy za námi a stát poslal první zálohu na Janáčkovo kulturní centrum, transparentní investor staví fotbalový stadion a Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v budování velkého městského okruhu.

Správa železniční dopravní cesty čeká, jak příští rok dopadne referendum o poloze nádraží a na vybraném místě ho pak rychle postaví. Chystáme se odložit auta na odstavná parkoviště, protože šalinkarta za polovic se vážně vyplatí.

Hodně lidí se chytlo za nos a přehlásí si trvalý pobyt do Brna, čímž se zvýší daňové příjmy. Kam půjdou peníze navíc, si občané rozhodnou spolu se zastupiteli. Holding městských akciovek je tak ekonomicky úsporný, že se zlevní i teplo a voda. Občané radním rozumějí, chápou všechny jejich kroky a ví o nich dopředu, protože jsou řádně prodiskutovány na občanských fórech.

Jasně, dělám si srandu. Ale dělám si ji skutečně já? Realita je totiž jiná. K bilancování by mi pomohlo programové prohlášení rady, ale na jeho vypracování ještě nebyl čas. Přesto se toho stalo dost. Zastavením privatizace bytů zastupitelstvo popřelo samo sebe. Koalice podvedla voliče, protože o zastavení před volbami strany ani nešpitly. Odsun referenda o poloze nádraží i rezignace na aktualizaci územního plánu odsoudily město ke stagnaci.

Deklarace smíření rozdělila Brňany, občanům je vyčítána vlažnost k imigrantům. Jen co se koalice rozkoukala v městské pokladnici, roztočila miliardu z rozpočtových rezerv a na nákup výstaviště už bude kasička prázdná.

Snad jsou tyto přemety dány jen nezkušeností pilotů a další let bude klidnější. Myslím si, že učit létat by se měl člověk na větroni, ne na boeingu s cestujícími.

Ing. Oliver Pospíšil
člen Zastupitelstva města Brna