Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


V Brně vzniká platforma pomoci handicapovaným dětem

Út 11.05.2010 00:00

Soustředí se na denní práci s dětmi formou sportovních a preventivních akcí.

Ve čtvrtek 13. května 2010 se uskuteční za účasti primátora města Brna Romana Onderky, rektora VUT v Brně Karla Raise a dále zástupců Jihomoravského kraje, Policie ČR a hokejového klubu HC Kometa Brno společná tisková konference k projektu sportovního a charitativního zaměření. Podstata projektu spočívá v zapojení dětí a dospělých s různým postižením včetně dětí z dětských a diagnostických ústavů do společných akcí s žáky základních a středních škol a tím vytvářet vzájemný prostor pro ojedinělá setkání na sportovištích, ale i kdekoliv jinde.

Aktuální akce se uskuteční 15. a 16. května 2010, kdy se na lehkoatletickém stadionu VUT v Brně v areálu Pod Palackého vrchem uskuteční dvě významné sportovní akce ? Velká cena města Brna a JMK zdravých a handicapovaných sportovců. Obě akce jsou mezinárodní, účast přislíbili sportovci z mnoha zemí celého světa. Velká cena města Brna a JMK je součástí projektu, který zahrnuje práci s dětmi a mládeží z Dětských domovů, Diagnostických ústavů a handicapovanými dětmi z celé ČR. Partnery projektu jsou také město Brno, Jihomoravský kraj, Vysoké učení technické v Brně a Policie ČR.

"Mám radost, že se v Brně konečně vytvoří jedna silná platforma spolupráce pěti subjektů včetně města Brna, která bude společnými silami a prostředky podporovat přes sedmdesát sportovně charitativních a preventivních akcí ročně", řekl primátor města Brna Roman Onderka.

Bc. Roman Onderka, MBA, primátor města Brna