Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Systém rezidentního parkování není připravený.
Zastavte ho, dokud je čas!

Po 13.08.2018

V centru Brna bude spuštěno rezidentní parkování. Po opakovaném odkládání jeho zavedení a matení veřejnosti se nyní kvůli blížícím komunálním volbám kvapně chystá jeho spuštění k 1. září.

  • Opatření není dobře nachystáno, chybí důležité technické náležitosti, jako je třeba kamerový systém. Okolnosti výběrového řízení na dodavatele kamerového systému jsou alarmující.
  • Systém není dostatečně komunikován s brněnskou i mimobrněnskou veřejností, se začátkem školního roku zavládne chaos.
  • Úplné zamezení vjezdu nerezidentních vozidel do historického centra je nepromyšlené a zbytečné.
  • Zavedení rezidentního parkování nemá podporu obyvatel města, dle médií s ním nesouhlasí 70 % občanů.
  • Současnou podobu rezidentního parkování schválila pouze Rada města Brna, nebyla schvalována Zastupitelstvem města Brna a nemá většinovou polickou podporu zvolených zastupitelů.
  • Spuštěním systému měsíc před komunálními volbami vedení města činí krok, který se jen velmi těžko bere zpět. Problémy způsobené ukvapeným spuštěním rezidentního parkování ale bude řešit nové vedení města, které bude zvolené po komunálních volbách 5. a 6. října.

ČSSD opakovaně na tyto nedostatky poukazovala. Situaci považujeme za velmi vážnou, a proto žádáme Radu města Brna, aby odložila spuštění rezidentního parkování a umožnila novému vedení města nové posouzení celého projektu.

Za klub zastupitelů

Ing. Oliver Pospíšil