Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Zástupci ČSSD Brno-střed uctili památku obětí 2. světové války

Po 01.06.2015 15:33

Zástupci ČSSD Brno-střed uctili památku obětí 2. světové války

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Při příležitosti vzpomínkových akcí a oslav výročí 70 let od konce druhé světové války uctili v neděli 31. 5. zástupci ČSSD Brno-střed a černovické sociální demokracie památku obětí válečných událostí a jejích bezprostředních následků. Pietní akt proběhl symbolicky v prostorách Kounicových kolejí, které byly v průběhu války svědkem nacistických zvěrstev a masových poprav českého obyvatelstva, a kde byly v překotných poválečných dnech násilně drženy stovky příslušníků německého národa.

ČSSD Brno-střed si plně uvědomuje historické souvislosti předválečné, válečné i poválečné, stejně jako historická fakta a složitost soužití Čechů a Němců na území města Brna. Odmítáme však dnešním pohledem paušalizovat, obviňovat a odsuzovat, nebo dokonce činit velkolepá jednostranná gesta. Litujeme všech nevinných obětí druhé světové války a vzdáváme hold osobní statečnosti jednotlivců, kteří museli bestialitám války a jejím důsledkům čelit.

Události válečné i poválečné zůstávají vrcholným mementem toho, co dokáže lidská nenávist, pocit nadřazenosti či davová psychóza. Je třeba nezapomenout, ale zároveň hledět vpřed a nevyvolávat staré křivdy. Pevně věříme, že Brňané již nebudou muset nikdy zažívat hrůzy, které přinesla druhá světová válka.

ČSSD Brno-střed