Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno!

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně a kandidátech ČSSD za Brno.

 


Zdravý rozum zvítězil. Školky zůstanou samostatné

St 23.11.2016 16:01

Tisková zpráva

Zastupitelé Brna-jihu na včerejším mimořádném jednání vyvolaném ČSSD zrušili původní plán na sloučení tamních mateřských škol pod jednu organizaci. Ukázalo se tak, že tento projekt byl nekoncepční, nedotažený a především neopodstatněný.

Pokud by záměr koalice prošel, hrozilo by, že do vedení školek se dostanou lidé bez náležitých zkušeností. Celý koncept navíc zaváněl pokusem obcházet školský zákon.

„Jsme rádi, že zastupitelé jednomyslně původní myšlenku zavrhli. Zanikla by tak osobitost školek, což by se negativně promítlo do kvality předškolního vzdělávání v celé městské části. Pod jedním centrálním dohledem by se stala tato zařízení svázanými a uniformními, bez současné specializace a pestré nabídky kvalitních programů rozvíjejících budoucí školáky,“ podotýká bývalý starosta Brna–jihu Josef Haluza.

Otázkou zůstává, co návrhem na slučováním původně koalice vedená hnutím ANO zamýšlela. „Vidím v tom snahu o jednoduchý způsob, jak by radnice mohla školky zcela ovládat. Školka ale není firma, což ukázaly také protesty místních pedagogických pracovníků i rodičů dětí, kteří se proti záměru postavili. Je dobře, že nakonec zvítězil zdravý rozum,“ uvedl předseda brněnské ČSSD Oliver Pospíšil.

Ing. Oliver Pospíšil
Předseda MěVV ČSSD Brno-město