top of page

Bystrcké Centrum volného času Nová Bystrouška

V Bystrci projekty nekončí jen maketou nebo na papíře. Po již realizované výstavbě MŠ Říčanská, MŠ Kavčí, přístavbě ZŠ Vejrostova, sportovišti Kamechy a probíhající výstavbě MŠ Nad Dědinou dále pokračujeme.

Výstavba Centra volného času Nová Bystrouška patří mezi významné projekty, jimž se naše městská část v současnosti věnuje. Nová budova na Horním náměstí v Bystrci nahradí starou Bystroušku umístěnou v nevyhovujících prostorách 50 let starých stavebních buněk, které zde zůstaly z dob výstavby sídliště. Novostavba zároveň vyčerpá stavební index zastavěné plochy ve zmíněné oblasti a nemělo by tedy hrozit zastavění Horního náměstí diskutabilní výškovou výstavbou.

Jak bude Centrum volného času Nová Bystrouška vypadat? Půjde o centrum volnočasových aktivit, které nabídne širokou škálu kroužků a kurzů různých zaměření pro děti, mládež i dospělé. Původní Bystrouška má podlahovou plochu cca 450 m2. Nová Bystrouška bude mít ve třech podlažích 1 344 m2. Provoz bude zajišťovat Domov dětí a mládeže Helceletka, který provozoval i původní Bystroušku. Právě se zástupci Helceletky jsme na naší radnici měli v pátek 2. září pracovní poradu, kde jsme již řešili budoucí nábytkové vybavení a mobiliář. Nyní je vydáno stavební povolení a po nabytí právní moci nastane ,,boj“ o finance k výstavbě. Budeme se snažit tolik očekávanou Bystroušku postavit co nejdříve.


Tomáš Kratochvíl,

Váš starostaA zde bude Nová Bystrouška stát!bottom of page